13 Mayıs 2014 Salı

İYİ DÜŞÜNÜNCE İYİ OLUR MU?


(Lütfen öncelikle aşağıdaki videoyu tıklayın ve onu dinlerken okuyun)

Başlıkta olduğu gibi evet iyi düşündük hadi iyi mi olacak? 
Sonuç ne olursa olsun kötü bir şey değil ve zaman kaybı da değil yapacağın. Sadece hayata biraz daha olumlu ve anlamlı bakacaksın.Ama ben bu noktada iyi düşüncelerin,pozitif bakış açısının gerçekten bizi istediğimiz şeyle buluşturma çabasına inanıyorum. 
Ya yakınından geçeriz,ya olur e tabi olmayadabilir ama olumlu düşünmek varken senaryo üstüne senaryo üretmek saçma ve bir şeyleri biriktirmek, kusmamak, içine kusmak ve kendini zehirlemek tehlikeli ve kötü. 

Dolayısıyla istekleriniz için düşüncelerinizin üzerinden bir kez daha geçin biraz cilalayın soyutluklarınızı ve sonrasına bakın. Ve göreceksiniz ki bir süre sonra bir şeyler değişiyor ve baktınız ki değişmiş. Ama değiştirmeye odaklı yaşamamak lazım ve belki fazla bel de bağlamamak.

Sadece düşünce gücünün sizi güçlendirdiğine inanın, sonuç beyaz olacak. Ama hepimizin bildiği gibi çok beyazda göz yorar, acıtır ve belki görebildiklerini de görmene engel olur.

Geçtiğimiz gün içimden bir şey geçirdim ve ertesi gün yaşadım J ve ihtimali çok düşükken. Yani bana göre düşükken aslında. Hani her şey ihtimal diyoruz ya neden ihtimal düşüklüğünü bu kadar benimsemişiz? Bence iyi düşün iyi olsun düşüncesi gerçekten var ve olmalı. 
Karanlıklara gömülerek yaşamamalısın, kuytularında kalmamalısın ve her karanlık bir aydınlık aslında. Göğe bak. Sorunların vardır. Hepimizin olduğu gibi. Ama üstesinden yalnız gelmek zorunda değilsin biliyorsun değil mi? Kişiyle paylaşamıyorsan bile yazmayı dene faydasını göreceksin. Hatta belki çoğu zaman çok daha iyi olduğu kanaatine varabilirsin bile. Çünkü yazarsın ve ağzı dili yok seni sadece dinler ve yönlendirmeye çalışmaz fikri olmaz ve söylemez dolayısıyla kafan karışmaz. Sonuca baktığında belki omzundaki yük bir nebze azalmıştır. Bu arada yeryüzündeyken hangi hissiyatta olursan ol müziğin gücüne inanmalısın. Bu arada hayatını aceleye getirme. Tüm taşlar hazır hayatında ve zamanlamasına sen ve kaderin birlikte karar veriyorsunuz. Çok aceleyle yaşama yoksa hem detayları kaçırırsın hem keçileri. Anı yaşa sadece. Çizgilerin sınırında tadını çıkar kırptığın gözün soluduğun nefesin, beyin bedava hayal kur ve çimene bas.

Kafamda bin tane tilki varken aslında yazıyorum bu yazıyı. Tabi daha dingin bir halimde yazabilirdim ama bu yazma isteği sevdası  ve mutluluğu yok mu? J

İyi düşün iyiyi hayal et ve sağlıklı olmayı. 
Ki bu dünya öyle bir dünya ki malın değeri arttıkça insan ucuzluyor…

Her şey gönlünüzce olsun umarım.